7 گام برای انجام CPR یا احیای قلبی ریوی

به گزارش وبلاگ کسب و کار، اگر فرد تنفس نداشته باشد، ضربان قلب او متوقف خواهد شد. انجام CPR (ماساژ قفسه سینه و تنفس مصنوعی) برای کمک به گردش خون و دریافت اکسیژن در بدن است.

7 گام برای انجام CPR یا احیای قلبی ریوی

انجام CPR یا عملیات احیای قلبی ریوی می تواند دو یا سه برابر شانس زنده ماندن فردی را که دچار سکته قلبی شده است، بیشتر کند. در حال حاضر این راهنمای عملیات احیا قلبی ریوی را می توانید مطالعه کنید تا در صورتی که یک فرد نیاز به CPR داشت، بدانید در مواقع اضطراری چه کاری باید انجام دهید.

اگر فرد تنفس نداشته باشد، ضربان قلب او متوقف خواهد شد. انجام CPR (ماساژ قفسه سینه و تنفس مصنوعی) برای کمک به گردش خون و دریافت اکسیژن در بدن است. استفاده از دستگاه AED یا همان شوک الکتریکی در صورت در دسترس بودن، می تواند یک قلب با ریتم غیر طبیعی را راه اندازی مجدد کند.

ابتدا راه های هوایی را برای بررسی اینکه آیا نفس می کشد یا نه، باز کنید (اگر که بیمار به طور معمول تنفس می کند، تنفس مصنوعی را انجام ندهید). در صورتی که فرد دیگری در کنار شما حضور داشت از او کمک بگیرید. از شخص بخواهید که از اورژانس درخواست کمک کند، از وی بخواهید به مسئول اورژانس شرح دهد که شرایط تنفسی شخص بیمار در چه وضعی قرار گرفته است. سپس مراحل CPR که در زیر بیان شده است را دنبال کنید:

1. دست خود را مطابق تصویر زیر قرار دهید. اطمینان حاصل نمایید که پشت بیمار روی یک سطح ثابت قرار گرفته است. در کنار بیمار زانو بزنید و پاشنه دست خود را در مرکز قفسه سینه قرار دهید.

2. انگشتان دست خود را قفل کنید (درست مانند تصویر زیر): بازو های خود را راست نگه دارید، دست اول را با پاشنه دست تان روی بیمار بگذارید و انگشتان هر دو دست را به هم قفل کنید. انگشتان دست خود را بالا ببرید تا قفسه سینه بیمار را لمس نکنید.

3. به قفسه سینه فشار وارد کنید (مانند تصویر زیر). به جلو خم شوید به طوری که شانه های تان مستقیما روی قفسه سینه بیمار قرار گیرد و قفسه سینه بیمار را به سمت پایین فشار دهید در حدود 2 اینچ فشار را آزاد کنید، اما نه دستان خود را و اجازه دهید قفسه سینه به عقب بر گردد.

تا 30 بار فشار روی قفسه سینه را در سرعت 100 بار در هر دقیقه انجام دهید.

توجه: انجمن قلب آمریکا توصیه هایی را برای CPR دارد. (CPR بدون تنفس مصنوعی که در زیر شرح داده شده است) برای افراد مبتلا به اختلالات قلبی خارج از بیمارستان است. به گفته AHA انجمن قلب آمریکا، تنها 39 درصد از افرادی که دچار حمله قلبی خارج از بیمارستان می شوند، قبل از دریافت کمک های حرفه ای، کمک های فوری دریافت می کنند. انجام CPR با دست و فشار بر قفسه سینه، ممکن است آسن تر از انجام تنفس مصنوعی برای تعدادی از افراد عادی باشد و این احتمال را که آن ها بتوانند آن را انجام دهند، بیشتر است. AHA هنوز CPR را با ماساژ قفسه سینه و کمک نفس برای نوزادان و بچه ها و قربانیان غرق شدن، مصرف بیش از حد مواد مخدر و یا دارو یا افرادی که به علت مسائل تنفسی رخ می دهد، توصیه می کند.

4. راه هوایی را باز کنید (طبق تصویر زیر). به سمت سر بیمار بروید. سر بیمار را آزاد (شل) کنید و چانه اش را بلند کنید تا مجددا راه هوایی را باز کنید. دهان بیمار را کمی باز کنید.

5. تنفس مصنوعی. سوراخ بینی را با دستی که روی پیشانی قرار گرفته است، ببندید و چانه بیمار را با دست دیگر خود نگه دارید. یک نفس طبیعی بکشید، دهان خود را روی دهان بیمار قرار دهید، و نفس تان را در دهان بیمار بدمید تا زمانی که ببینید قفسه سینه بیمار بالا آمده است.

6. به پایین رفتن قفسه سینه توجه کنید. دهان خود را از دهان بیمار بیرون جدا کنید و به قفسه سینه نگاه کنید، مراحل 5 و 6 را یک بار تکرار کنید.

7. فشار دادن قفسه سینه و تنفس مصنوعی را تکرار کنید. دست های خود را روی قفسه سینه قرار داده و چرخه فشار 30 تایی را تکرار کنید، سپس دو تنفس مصنوعی را تکرار کنید. این چرخه را ادامه دهید. این راه حل ها را انجام دهید تا زندگی فرد مذکور را نجات دهید.

منبع: rd

منبع: فرادید

به "7 گام برای انجام CPR یا احیای قلبی ریوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 گام برای انجام CPR یا احیای قلبی ریوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید