سلامتی و پزشکی

پیش بینی سیل و آتش سوزی یک هفته قبل از وقوع

یاسر عشورزاده مدیر شرکت دانش بنیان در حوزه هوافضا به خبرنگاران گفت: ما یک استارت آپ فضا پایه هستیم که در حوزه فناوری فضایی با استفاده از تصاویر ماهواره ای و پردازش آنها به وسیله الگوریتم های علم سنجش از دور و ژئوماتیک پدیده های روی زمین را شناسایی می...

27 دی 1399

هدست واقعیت مجازی چی بخریم؟

خبرنگاران: خیلی کند، اما صنعت واقعیت مجازی در حال پیشرفت است و چه بخواهیم چه نخواهیم باید خودمان را برای حضور پرنگ آن در گوشه و کنار زندگی آماده کنیم. تکنولوژی جدید که هنوز نتوانسته جایی برای خود در میان کاربر های عادی پیدا کند، اما طی همین چند سال اخیر...

9 شهریور 1399

شرایط قرمز کرونا در استان کرمانشاه بسیار نگران کننده است

استاندار کرمانشاه با اشاره به قرارگرفتن 12 شهرستان استان در شرایط قرمز کرونا، این شرایط را بسیار نگران کننده دانست.

9 شهریور 1399

حادثه در معدن سرتیتان گیلانغرب ، 6 کشته و مصدوم؛ حال دو نفر وخیم است

حادثه در معدن سرتیتان گیلانغرب موجب مرگ یک معدن کار و مصدوم شدن 5 تن دیگر شد. فرماندار این شهرستان حال دو تن از مصدومان را وخیم اعلام کرده است.

7 شهریور 1399

خبرنگاران دی دار درختی نادر با توانایی تولید نفت

چابهار- خبرنگاران- درختدِی دار با نام علمی افوربیا تیروکالی و از خانواده افوربیاسه EUPHORBIA TIRUCALLI درختی نادر در شهرهای منطقه بلوچستان و به ویژه نیکشهر است که از هر هکتار آن می توان 10 تا 50 بشکه نفت تولید کرد.

7 شهریور 1399

کشف گونه ای جدید از ویروس کرونا که خطرناک تر است

نتایج یک مطالعه نشان داده است که یک نسخه جهش یافته از ویروس کرونا در اروپا و غرب این قاره مشاهده شده که بسیار عفونی است چرا که بر خلاف گونه های قبلی در بدن نمی شکند.

6 شهریور 1399

جهانیان به جای جنگ افروزی بر روی بخش بهداشت سرمایه گذاری کنند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، عبدالله المعلمی کننده عربستان سعودی در سازمان ملل در سخنانی به مناسبت سالگرد امضای منشور این سازمان مدعی شد که جهانیان به جای سرمایه گذاری بر روی جنگ ها و سلاح ها، بر روی مبارزه با گسترش ویروس کرونا و بخش بهداشت...

5 شهریور 1399

هشدار؛ این بانوان در معرض نوع شدید کرونا قرار دارند

فارس/ مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا به تازگی اعلام کرده است، زنان باردار بیش از سایر افراد در معرض خطر برای ابتلا به بیماری کووید 19 هستند.

3 شهریور 1399

یاری به کادر درمان با کیوان لایف بات، روباتی که همدم بیماران کرونایی می گردد

یک شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی و ساخت روبات یاری پرستاری شده که علائم حیاتی بیماران را اندازه گیری می نماید و تعامل کادر درمان با بیماران کرونایی را به حداقل می رساند.

2 شهریور 1399

خبرنگاران واژگونی 2 خودرو در خمین یک کشته و 6 مصدوم داشت

خمین - خبرنگاران - سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشکده علوم پزشکی خمین اعلام نمود: واژگونی همزمان 2 خودروی پراید در محورهای اصلی خمین یک فوتی و 6 مصدوم بر جای گذاشت.

1 شهریور 1399

امتحانات مجازی دانشگاه آزاد بندرعباس از 9 تیر شروع می گردد

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بندرعباس در اطلاعیه ای زمان برگزاری امتحانات مجازی انتها ترم نیمسال دوم تحصیلی 99-98 را گفت.

31 مرداد 1399

ویراژ ماشین و آبتنی در چشمه های باداب سورت؛ تخریب جاذبه های گردشگری سرانجام ندارد

گردشگرانی با موتور روی چشمه ها ویراژ می دهند، بعضی هم اصرار دارند در هر شرایطی آب تنی نمایند، خشکسالی هم مزید بر علت شده تا شاهد انتها تراژدیک تعداد زیادی از چشمه های باداب سورت باشیم.

30 مرداد 1399

بالاترین آمار مرگ و میر کرونا در پایتخت مربوط به کدام روز بود

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از فرایند مطلوب کنترل بیماری کرونا در پایتخت اطلاع داد.

27 مرداد 1399

تحول صنعت با فناوری اینترنت اشیاء، از روش های جدید کشاورزی تا فراوری رمز ارز

امروزه به لطف فناوری اینترنت اشیاء، این فقط رایانه ها نیستند که به یکدیگر متصل اند، بلکه بسیاری از دستگاه ها به اینترنت متصل شده، و صنایع مختلف از این فناوری بهره می برند.

26 مرداد 1399

مصرف برق در کشور افزایش یافت؛ تجهیز کابل های کشور به روکش پیشرفته

رجبی مشهدی گفت: میزان مصرف برق کشور به 39 هزار و 264 مگاوات رسیده و نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

25 مرداد 1399

پنج اختلاف عظیم و اوضاع بحرانی آبی ها، استقلال تیمِ بی عظیمتر!

به گزارش خبرنگاران، در روزهای پر از بحران های اقتصادی استقلال، دعواهای حقوقی و لفظی که پیرامون این باشگاه را گرفته آن را بیشتر از همواره کانون بحران نموده است. از دعواهای حقوقی بین مدعیان کارگزاری در این باشگاه گرفته تا جنگ لفظی پیشکسوتان و بعضی از مدیران...

23 مرداد 1399

اندونزی و مالزی به دلیل شیوع کرونا سال جاری زائر حج ندارند

اندونزی و مالزی در بحبوحه شیوع جهانی کرونا تصمیم گرفتند که سال جاری هیچ زائری را برای شرکت در مراسم حج تمتع به عربستان اعزام نکنند؛ این درحالی است که عربستان نیز در حال آنالیز احتمال لغو مراسم حج برای اولین بار در تاریخ است.

23 مرداد 1399

قدرت و صندلی خواهر اون

به گفته کارشناسان، تهدیدهای اخیر کره شمالی به تعطیلی دفتر اتحاد دو کره و خاتمه دادن به دیگر توافقات مهم دو کشور نشان دهنده نیت کیم جونگ اون برای تقویت صندلی سیاسی خواهرش کیم یو جونگ است.

21 مرداد 1399

شیوه نامه اجرای رتبه بندی فرهنگیان ابلاغ شد

در این شیوه نامه، معلمان ارتقاء به رتبه های 4،3،2،1 و 5 با رعایت ضوابط و مقررات مورد عمل و کسب شرایط معلمی را احراز می کنند و می توانند از تاریخ اول فروردین 99 از فوق العاده ویژه موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات به شرح جدول زیر بهره مند شوند.

20 مرداد 1399

طلبکار، اموال بیمارستان امام خمینی را با خود برد

رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی (ره) کرج از تعطیلی بخش دیالیز این بیمارستان اطلاع داد و گفت: اخیراً یکی از طلبکاران بیمارستان با حکم قضایی وسایل آزمایشگاه میکرو بیوشیمی و پاتولوژی را توقیف و از بیمارستان خارج کرد.

11 بهمن 1398
تعداد: (42)