تصویب و رد اعتبارنامه در مجلس نفی کار شورای نگهبان نیست، نامه تاجگردون به هیئت رئیسه مبنی بر عدم رای گیری اعتبارنامه در صحن

به گزارش وبلاگ کسب و کار، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دیروز متوجه شدیم که آقای تاجگردون نامه ای به هیئت رئیسه مجلس نوشتند و در آنجا مفصل خواسته اند که رای گیری نشود، اما در آنجاخلاف واقع نوشته است که صلاحیت من در تمام مراجع چهارگانه و تمام مراحل تایید صلاحیت، تایید شده است.

تصویب و رد اعتبارنامه در مجلس نفی کار شورای نگهبان نیست، نامه تاجگردون به هیئت رئیسه مبنی بر عدم رای گیری اعتبارنامه در صحن

به گزارش وبلاگ کسب و کار مالک شریعتی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در نشست خبری درباره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، با بیان این که آنچه که باید در مورد شورای نگهبان عنوان گردد را در دو محور بیان می­کنم، گفت: محور اول وصیت حضرت امام(ره) و محور دوم فرایندی که در تایید هریک از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقش دارد، است.

وی ادامه داد: حضرت امام جمع­بندی عمر و مبارزات خود را در اختیار آیندگان قرار داده­ اند. این وصیت عناوین مختلفی دارد و هرکدام از آن­ها درجه اهمیت خاص خود را دارد. از همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده میخواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد نمایند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد. این درحالی است که خود امام شورای نگهبان را به دلایل بسیار متعالی تاکید داشتند که حضور داشته باشد.

شریعتی محور دوم را فرایندهای طی شده در فرایند نماینده شدن نمایندگان دانست و اضافه نمود: هرکدام از این فرایندها باید درجای خودش آنالیز گردد. بعد از ثبت نام نمایندگان، هیات­های اجرایی در جای خود صلاحیت­ها را آنالیز می­نمایند. بعد هیات­های نظارت شهرستان، بعد هیات نظارت استان، بعد هیات نظارت مرکزی و بعد شورای نگهبان صلاحیت فرد را تایید یا رد می­کند. مرحله بعدی تصویب اعتبارنامه در مجلس است. این مراحل مجزای از هم است و نه نفی کار شورای نگهبان و نه نفی کار مجلس است و هیچ تعرضی به کار شورای نگهبان نیست. مجلس نیز می­تواند مستقل از تمام ورودی­ها صلاحیت افراد را تایید یا رد کند.

مالک شریعتی در ادامه اعلام کرد: آگاه شدیم که دیروز تاجگردون نامه­ای به هیئت رئیسه مجلس ارسال نموده و خواهان این شده است که رای­ گیری انجام نگردد. وی در این نامه عنوان نموده است که صلاحیت من در تمام مراحل تایید شده است و چرا دوباره برای رد اعتبارنامه در حال رای گیری هستند؟ در حالی که اعتبارنامه ایشان در هیچ دوره ­ای در هیات نظارت شهرستان، استان و در هیات نظارت مرکزی در دوره اخیر تایید نشده است. نامه­ ای از مراجع چهارگانه وجود دارد که صلاحیت تاجگردون به شش دلیل تایید نشده است.

وی با اشاره به اینکه اخیرا تاجگرون فیلمی را منتشر نموده است که در آن گفته من در هیچ دادگاهی پفراینده و حکمی ندارم، گفت: باید بگویم که مجلس احتیاج به حکم هیچ دادگاهی ندارد. مجلس به جهت موارد قانونی مستقلا امکان ورود دارد و می­تواند افراد را به دلایل اسناد متقن خود رد صلاحیت، استیضاح کند و یا به او رای اعتماد ندهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تصویب و رد اعتبارنامه در مجلس نفی کار شورای نگهبان نیست، نامه تاجگردون به هیئت رئیسه مبنی بر عدم رای گیری اعتبارنامه در صحن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب و رد اعتبارنامه در مجلس نفی کار شورای نگهبان نیست، نامه تاجگردون به هیئت رئیسه مبنی بر عدم رای گیری اعتبارنامه در صحن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید