اخبار صنعت

پیش بینی سیل و آتش سوزی یک هفته قبل از وقوع

یاسر عشورزاده مدیر شرکت دانش بنیان در حوزه هوافضا به خبرنگاران گفت: ما یک استارت آپ فضا پایه هستیم که در حوزه فناوری فضایی با استفاده از تصاویر ماهواره ای و پردازش آنها به وسیله الگوریتم های علم سنجش از دور و ژئوماتیک پدیده های روی زمین را شناسایی می...

27 دی 1399

خبرنگاران رهاسازی 47 میلیون مترمکعب آب برای مصرف کشاورزی از سد مهاباد

مهاباد- خبرنگاران- مدیر امور آب مهاباد گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز 47 میلیون مترمکعب آب از دریاچه سد این شهرستان برای تامین مصارف بخش کشاورزی رها شده است.

10 شهریور 1399

هدست واقعیت مجازی چی بخریم؟

خبرنگاران: خیلی کند، اما صنعت واقعیت مجازی در حال پیشرفت است و چه بخواهیم چه نخواهیم باید خودمان را برای حضور پرنگ آن در گوشه و کنار زندگی آماده کنیم. تکنولوژی جدید که هنوز نتوانسته جایی برای خود در میان کاربر های عادی پیدا کند، اما طی همین چند سال اخیر...

9 شهریور 1399

مراکز به بهانه شیوع کرونا حق تعدیل نیرو ندارند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با تاکید بر اینکه مراکز این دانشگاه حق ندارند به بهانه شیوع کرونا اقدام به تعدیل نیرو کنند، گفت: با وجود اینکه مراکز علمی کاربردی گاه به سختی و مشکل اداره می شوند اما بخشنامه کردیم که این مراکز به دلیل شیوع کروناویروس نیروهای...

9 شهریور 1399

خبرنگاران دی دار درختی نادر با توانایی تولید نفت

چابهار- خبرنگاران- درختدِی دار با نام علمی افوربیا تیروکالی و از خانواده افوربیاسه EUPHORBIA TIRUCALLI درختی نادر در شهرهای منطقه بلوچستان و به ویژه نیکشهر است که از هر هکتار آن می توان 10 تا 50 بشکه نفت تولید کرد.

7 شهریور 1399

نوسان قیمت نفت بدنبال اظهارنظر مشاور ترامپ، برنت 43 دلاری شد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 6 و 23 دقیقه امروز به 43 دلار و یک سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا به 40 دلار و 59 سنت رسید.

29 مرداد 1399

تحول صنعت با فناوری اینترنت اشیاء، از روش های جدید کشاورزی تا فراوری رمز ارز

امروزه به لطف فناوری اینترنت اشیاء، این فقط رایانه ها نیستند که به یکدیگر متصل اند، بلکه بسیاری از دستگاه ها به اینترنت متصل شده، و صنایع مختلف از این فناوری بهره می برند.

26 مرداد 1399

مصرف برق در کشور افزایش یافت؛ تجهیز کابل های کشور به روکش پیشرفته

رجبی مشهدی گفت: میزان مصرف برق کشور به 39 هزار و 264 مگاوات رسیده و نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

25 مرداد 1399

قدرت و صندلی خواهر اون

به گفته کارشناسان، تهدیدهای اخیر کره شمالی به تعطیلی دفتر اتحاد دو کره و خاتمه دادن به دیگر توافقات مهم دو کشور نشان دهنده نیت کیم جونگ اون برای تقویت صندلی سیاسی خواهرش کیم یو جونگ است.

21 مرداد 1399

کابینه الکاظمی تکمیل شد

نامزدهای تصدی کرسی های خالی کابینه عراق بعد از معرفی به مجلس پیروز به دریافت تأیید و رأی اعتماد نمایندگان مجلس شدند تا انتها کابینه مصطفی الکاظمی بعد از اما و اگرهای فراوان تکمیل گردد.

21 مرداد 1399

نانوکاتالیستی ارزان در پیل های سوختی خودرو ها استفاده می شود

کنسرسیومی از چند آزمایشگاه ملی در آمریکا به دنبال استفاده از گرافن برای تولید کاتالیستی است که می تواند با قیمت پایین در پیل های سوختی خودرو ها استفاده شود.

18 مرداد 1399

آمریکا یکسال و نیم اجازه فروش نفت به داعش داد ، آمریکایی ها دچار افسردگی پس از اعتیاد به تحریم شده اند

سفیر سابق ایران در عراق در مورد تحریم نظامیان الحشد شعبی توسط آمریکا گفت: البته به نظر می رسد آمریکایی ها یا از روی اعتیاد و یا از روی استیصال هر جای جهان و با هر کس که صحبت می نمایند و به نتیجه نمی رسند آن را تحریم می نمایند.

10 بهمن 1398

عکاسان بین المللی برداشت زعفران خراسان جنوبی را به تصویر می کشند

خبرنگاران: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دعوت از تورگردان های خارجی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در اوایل فصل بهار 94 عکاسان کشورهای چین، کره و ژاپن برای به تصویر کشیدن برداشت زعفران به استان سفر می نمایند.

10 بهمن 1398

انعفاد 20 تفاهم نامه به ارزش 23 میلیارد تومان در نمایشگاه پژوهش استان

خبرنگاران/خراسان رضوی دبیراجرایی نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: در طول این نمایشگاه 20 تفاهم نامه بین مراکز علمی و صنعت به ارزش 23 میلیارد تومان منعقد شده است.

9 بهمن 1398

ایده های استفاده از پرده در دکوراسیون داخلی

از پرده ها تنها به خاطر ظاهر زیبا و بالابردن کیفیت آراستگی خانه استفاده نمی شود، بلکه به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از ورود نور به داخل خانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که تصمیم به خرید این المان می گیرید، باید به عواملی مانند میزان نور ورودی...

2 بهمن 1398

بودجه سال آینده عملیاتی و اجرایی باشد نه انتظاری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: بودجه سال آینده باید عملیاتی و اجرایی باشد نه انتظاری، بدین معنا که فقط انتظار تحقق بودجه برای پروژه های مختلف ایجاد نشود و واقعا برای این مهم کسب درآمد کرد.

29 دی 1398

10 خودروساز جنگی در ایام جنگ جهانی را بشناسید

خبرنگاران: جنگ های جهانی اول و دوم باعث شدند که به بعضی از کمپانی ها ماموریت هایی برای یاری به نیرو های مختلفِ درگیر در میدان نبرد داده گردد. این ماموریت ها باعث ایجاد تغییر و تحولی بزرگ در صنعتِ جهانی شد. یکی از صنایعی که جنگ های جهانی تاثیرات زیادی برروی...

27 دی 1398

اشتغال مجدد 13 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در سال جاری

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بیش از 13 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در 7 ماه اول سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند.

27 دی 1398

2 استاد دانشگاه امیرکبیر در میان پر استنادات ترین پژوهشگران دنیا قرار گرفتند

بر اساس انتشار لیست نهایی پژوهشگران پر استناد دنیا در سال 2019، سجاد جعفری و مهدی دهقان در بین پر استنادترین پژوهشگران برتر دنیا قرار گرفتند.

23 دی 1398

آلودگی جدید نفتی در خلیج فارس ، آغاز عملیات پاک سازی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پس از دریافت گزارش هایی از وجود آلودگی نفتی در سواحل جزیره خارگ عملیات پاک سازی آغاز شد.

22 دی 1398
تعداد: (34)