گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه در طول مرزهای مشترک با ترکیه

به گزارش وبلاگ کسب و کار، یگان هایی از ارتش سوریه در راستای تکمیل عملیات استقرار در شمال شرقی کشور به منظور مقابله با تهاجم نظامی ترکیه، در مناطق مرزی در حومه شرقی قامشلی در استان الحسکه مستقر شده اند.

گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه در طول مرزهای مشترک با ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کسب و کار به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، یگان هایی از ارتش سوریه، روز گذشته با استقرار در غرب شهر قامشلی در جهت شرق المالکیه در استان الحسکه مستقر شدند و بدین ترتیب، دامنه حضور خود در نوار مرزی با ترکیه به طول 60 کیلومتر گسترش داده اند. این یگان ها پس از استقرار در این مناطق آغاز به ایجاد استحکامات و پاکسازی و گشت زنی در مناطق اطراف کردند.

دامنه استقرار نیروهای ارتش شامل شهرک های القحطانیه و الجوادیه و روستاها و شهرک های دیر غصن، عتبه، تل الحسنات، تل السید، ملا عباس، قحطانیه، کردیم فوقانی، تل دنیا و تل خرنوب به طول حدود 60 کیلومتر می گردد که هدف از آن، محافظت از جان غیرنظامیان در برابر تجاوزات گروه های تروریستیِ مورد حمایت نظام آنکارا است.

ارتش سوریه پیش از این در خط مرزی در عین العرب (کوبانی) و همچنین در چندین روستای مشرف به مرز ترکیه در حومه رأس العین مستقر شده بود.

طبق این گزارش، به دنبال ورود یگان های ارتش سوریه به حومه های قامشلی و تل تمر و همچنین حومه شرقی رأس العین در شمال استان الحسکه، اهالی آنجا که از بیم حملات ترکیه و گروه های تروریستی مورد حمایت ترکیه خانه های خود را ترک نموده بودند در حال بازگشت به این مناطق هستند.

عملیات استقرار یگان های ارتش سوریه طی روزهای اخیر در حومه شمالی الحسکه ادامه داشت و این نیروها وارد شهرهای الدرباسیه و عامودا، و روستاها و شهرک های دودان در تل عفر و خراب کورد در حومه غربی قامشلی و بعضی روستاها و شهرک های در حومه شمال شرقی این استان واقع در مرزهای مشترک با ترکیه شده اند و مواضع خود را در محوری به طول 90 کیلومتر تثبیت نموده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه در طول مرزهای مشترک با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه در طول مرزهای مشترک با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید