پیام آذری جهرمی پس از وصل شدن اینترنت خانگی

به گزارش وبلاگ کسب و کار، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه شب در ارتباطی ویدیویی از عموم مردم به دلیل قطع اینترنت و مسائل ناشی از آن در یک هفته اخیر عذرخواهی کرد.

پیام آذری جهرمی پس از وصل شدن اینترنت خانگی

محمدجواد آذری جهرمی در این ویدیو که روی سایت وزارت ارتباطات منتشر شده اظهار کرد: قطع شبکه بین المللی اینترنت مسائل بسیاری را در زندگی مردم ایجاد کرد و از مسائل عدیده ایجاد شده در یک هفته اخیر به واسطه تماس های فراوان مطلع هستم. خانواده های خارج کشور از حال عزیزانشان در ایران باخبر نشدند و دانشجویان و اساتید که در این مدت از دسترسی به منابع علمی بین المللی محروم بودند و برخی شرکت های صادراتی و وارداتی نیز دچار خسارت شدند.

وی اظهار کرد: مسؤولیت خطیر حفظ امنیت و آرامش کشور با مراجع عالی امنیتی است و تصمیم محدودیت اینترنت به دلیل حفظ آرامش جامعه اخذ و به اپراتورها ابلاغ شد؛ به عنوان وزیر ارتباطات، دغدغه حفظ دسترسی آحاد مردم و تأمین نیاز کارهای مبتنی بر کسب کار اینترنتی را داشتم و معتقدم زندگی بدون فضای مجازی و شبکه جهانی قابل تصور نیست.

به گفته وزیر ارتباطات، برای گردش آزاد اطلاعات و جلوگیری از اختلال در فعالیت وبلاگ کسب و کار برای جمع زیادی از آنان دسترسی به اینترنت ایجاد شد؛ همچنین اغلب دفاتر خبرگزاری ها، سایت های خبری و روزنامه ها را به اینترنت متصل کردیم. در مرحله بعد، برای آنکه کسب و کارها و نیازات اولیه مردم مختل نشود اقداماتی صورت گرفت تا بانک ها طبق روال معمول به فعالیت خود ادامه دهند.

او اضافه نمود: تاکسی های اینترنتی که 2.3 میلیون راننده و 10 میلیون متقاضی دارند، فروشگاه های اینترنتی و یا سرویس فروش بلیت مسافرتی از جمله مواردی هستند که اگر در آنها اختلال ایجاد می شد، زندگی مردم نیز دچار مشکل می شد؛ این کار بزرگی بود و وزارت ارتباطات در زیرساخت تلاش های بسیاری انجام داد و هدف از زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، حفاظت از منافع مردم در این شرایط بود نه قطع ادامه ارتباط با شبکه جهانی.

جهرمی تاکید کرد: پیگیری های زیادی داشتیم تا با رفع محدودیت، اینترنت را به زندگی مردم برگردانیم؛ شخصاً از ساعت اول محدودیت، پیگیری ها را انجام دادم و از پنجشنبه گذشته شرکت ها، دانشگاه ها، ادارات و دفاتر خدمات عمومی به اینترنت متصل شدند، شنبه اینترنت ثابت خانگی برقرار شد و این پیگیری ها در تعامل مستمر با مراجع امنیتی ادامه دارد.

به گفته او برخی خسارات جبران ناپذیر است؛ به نوبه خود تلاش می کنیم آن را جبران کنیم. از اپراتورهای تلفن همراه خواستیم زمان بسته های اینترنتی را به میزان قطع ارتباط تمدید کنند؛ همچنین بسته یک گیگ اینترنت هدیه نیز به همه مشترکان اعطا می شود و مردم می توانند با شمارگیری #98* این بسته اینترنتی را فعال کنند. به نوبه خود بابت همه مسائل به وجود آمده در زمان قطع اینترنت برای مردم به عنوان عضوی از دولت و حاکمیت عذرخواهی کرده و لحظه ای از انجام وظایف خود فروگذاری نمی کنیم.،ایسنا

بیشتر بخوانیم: اتصال اینترنت موبایل بعد از یک هفته خاموشی

منبع: ایران آنلاین

به "پیام آذری جهرمی پس از وصل شدن اینترنت خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام آذری جهرمی پس از وصل شدن اینترنت خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید