هشدار وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور در تاجیکستان

به گزارش وبلاگ کسب و کار، وزارت امور خارجه آمریکا، تاجیکستان را در لیست کشورهای ناامن برای گردشگران قرار داد و از شهروندان خود خواست هنگام مسافرت به این کشور احتیاط نمایند.

هشدار وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور در تاجیکستان

به گزارش خبرنگار وبلاگ کسب و کار در دوشنبه، وزارت امور خارجه آمریکا، تاجیکستان را به لیست کشورهای ناامن برای گردشگران وارد و از شهروندان خود خواست که ضمن سفر به این کشور احتیاط نمایند.

در این اطلاعیه از حمله تروریستی به گردشگران خارجی در ناحیه دنغره تاجیکستان یاد شده که در پی آن 2 شهروند آمریکا به قتل رسیدند.

در این مطلب آمده است: ممکن است تروریست ها مکان های مختلفی از جمله مناطق مسکونی، کلوپ و رستوران ها، اماکن مذهبی، هتل ها و مدارس را هدف قرار دهند.

مقامات آمریکا از شهروندان خود خواستند هنگام سفر به تاجیکستان رسانه های محلی را بخوانند، برنامه های خود را بر اساس اطلاعات جدید تنظیم نمایند، مراقب اطراف خود باشند و صفحات فیس بوک و توییتر این وزارتخانه را پیگیری نمایند.

وزارت امور خارجه آمریکا سیستم جدید هشدار به شهروندان در خصوص اوضاع داخلی کشورهای مختلف را برای برنامه ریزی سفر تدوین نموده که کشورهای مختلف دنیا را از نظر بی خطری رتبه بندی می نماید.

در رتبه اول این لیست کشورهایی قرار دارند که امنیت شهروندان و گردشگران خارجی در آنها تامین است.

تاجیکستان تا حمله تروریستی به گردشگران خارجی در ناحیه دنغره در تابستان سال گذشته میلادی در رتبه اول این لیست قرار داشت، اما در حال حاضر دوشنبه تا رتبه دوم پایین آمده که بر اساس آن گردشگران خارجی که قصد سفر به این کشور را دارند باید نهایت احتیاط را بنمایند.

رتبه سوم این لیست تحت عنوان سفر را بازبینی کنید قرار گرفته است و مشمول کشورهایی است که امنیت در آنجا به طور کامل تامین نیست و در رتبه چهار کشورهایی قرار دارند که دپارتمان امور خارجه آمریکا به شهروندان خود نه تنها توصیه عدم سفر بلکه هشدار می دهد تا از سفر به این کشورها خودداری نمایند.

این اطلاعیه پس از یک هفته حمله تروریستی به پاسگاه مرزبانی عشق آباد تاجیکستان، در پایگاه رسمی سفارت آمریکا در دوشنبه منتشر شد.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور در تاجیکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور در تاجیکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید