نقوی حسینی: نگرانی بزرگ انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، منبع تامین هزینه های انتخاباتی میلیاردی، پول کثیف است

به گزارش وبلاگ کسب و کار، سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه در حال حاضر قانون جامعی برای هزینه کرد مالی کاندیدا ها وجود ندارد، این موضوع را یکی از نگرانی های بزرگ این دوره از انتخابات برشمرد.

نقوی حسینی: نگرانی بزرگ انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، منبع تامین هزینه های انتخاباتی میلیاردی، پول کثیف است

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون کنندگان ولایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی وبلاگ کسب و کار، با اشاره به عدم شفافیت مالی کاندیدا های انتخابات مجلس، گفت: در طرح جامع انتخاباتی که کمیسیون شورا ها تحت عنوان استانی شدن انتخابات ارائه کرده بود و لایحه جامعی که اخیرا وزارت کشور به مجلس آورد به بحث مالی و هزینه های انتخاباتی پرداخته شده بود و مواد و قوانین خوبی را در این خصوص پیشنهاد شده بود که هیچ کدام از آن ها به خاتمه نرسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قانون جامعی برای هزینه کرد مالی کاندیدا ها وجود ندارد، این موضوع را یکی از نگرانی های بزرگ این دوره از انتخابات برشمرد.

نقوی حسینی شرح داد: در حال حاضر افراد با هزینه های میلیاردی به میدان آمده و شروع به شام دادن، هزینه کردن و خریدن آدم ها کرده اند و البته صراحتا این موضوع را اعلام می کنند. یک نفر می گوید من با 2 میلیارد تومان به عرصه انتخابات آمده ام و فرد دیگر می گوید 3 میلیارد آورده ام! آن وقت نمی دانم بنده که 5 میلیون تومان بیشتر در کارتم نیست چگونه می توانم با این افراد رقابت انتخاباتی داشته باشم.

سخنگوی فراکسیون کنندگان ولایی بخشی از مسائل هزینه های انتخاباتی را ورود پول های کثیف به این عرصه تلقی کرد و یادآور شد: چرا که کاندیدا هایی که قصد دارند با 2-3 میلیارد تومان در انتخابات هزینه کنند قطعا نمی توانند از طریق قانونی این منابع مالی را تامین کنند از این رو یکی از منابع تامین هزینه های انتخاباتی اش پول های کثیف خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: قطعا وقتی فرد با پول های کثیف وارد انتخابات می شود و بعضی وقت ها هم ممکن است در ورود به مجلس پیروز شود آن وقت اقداماتی صورت میگیرد که شان مجلس و کنندگی را زیر سوال میبرد و باعث شرمندگی مجلس می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نقوی حسینی: نگرانی بزرگ انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، منبع تامین هزینه های انتخاباتی میلیاردی، پول کثیف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقوی حسینی: نگرانی بزرگ انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، منبع تامین هزینه های انتخاباتی میلیاردی، پول کثیف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید