مقایسه قدرت اقتصادی باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا برای پرداخت حقوق، کاتالان ها در قهقرا!

به گزارش وبلاگ کسب و کار، بحران اقتصادی باشگاه بارسلونا دست مدیران این باشگاه را برای پرداخت حقوق به بازیکنانش به شدت بسته است.

مقایسه قدرت اقتصادی باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا برای پرداخت حقوق، کاتالان ها در قهقرا!

به گزارش وبلاگ کسب و کار و به نقل از برنامه کوپه پارتیداسوی اسپانیا، بحران اقتصادی باشگاه بارسلونا محدودیت های این باشگاه برای پرداخت حقوق به بازیکنانش را بیش از پیش افزایش داده است. با وجود خودداری از تمدید قرارداد لیونل مسی که بیشترین حقوق را در میان تمام بازیکنان جهان دریافت می کرد و انتقال دیگر بازیکن پردرآمد تیم آنتوان گریزمان به اتلتیکومادرید، دست مدیران باشگاه بارسلونا برای پرداخت حقوق خیلی باز نیست حداقل در قیاس با رقیب دیرینه شان یعنی رئال مادرید.

به گزارش کوپه پارتیداسو، بارسلونا در حالی که فصل گذشته تا 347 میلیون یورو در سال امکان پرداخت حقوق به بازیکنانش را داشت و از این حیث در میان تمام باشگاه های اسپانیا در رده دوم قرار می گرفت، در این فصل سقف توانایی اقتصادی اش برای پرداخت حقوق به 97 میلیون یورو کاهش پیدا نموده و به این ترتیب در رده بندی تیم های اسپانیایی از حیث قدرت اقتصادی برای پرداخت حقوق به رده هفتم سقوط نموده است.

این تنزل درجه و کاهش قدرت اقتصادی نشان می دهد که چرا بارسلونا سال جاری در تراز حساب های اقتصادی اش مسائل فراوان دارد و مجبور شد با مسی و گریزمان خداحافظی کند و به سراغ بازیکنان آزاد مانند ممفیس دپای، سرخیو آگوئرو یا اریک گارسیا برود.

در همین حال رئال مادرید شرایط کاملاً برعکس کاتالان ها دارد. این باشگاه که فصل گذشته سقف توانایی اش برای پرداخت حقوق 473 میلیون یورو بود، در این فصل تا 739 میلیون یورو امکان پرداخت حقوق دارد که این 642 میلیون یورو بیش از بارسلونا است. البته حقوق های پرداختی رئال مادرید به سقف توان اقتصادی اش نزدیک هم نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقایسه قدرت اقتصادی باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا برای پرداخت حقوق، کاتالان ها در قهقرا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه قدرت اقتصادی باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا برای پرداخت حقوق، کاتالان ها در قهقرا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید