طرح فوریتی فراکسیون امید برای توقف افزایش قیمت بنزین

به گزارش وبلاگ کسب و کار، رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه این فراکسیون برای آنالیز موضوع افزایش قیمت بنزین از تهیه طرح فوریتی فراکسیون امید برای توقف افزایش قیمت بنزین تا بودجه سال آینده اطلاع داد.

طرح فوریتی فراکسیون امید برای توقف افزایش قیمت بنزین

به گزارش وبلاگ کسب و کار به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف گفت: اصلاح قیمت حامل های انرژی در برنامه ششم پیش بینی شده بود و دولت مکلف بود به صورت تدریجی نرخ حامل های انرژی را اصلاح و در بودجه سنواتی لحاظ کند ولی تصمیم اخیر که به نظر می رسد باید با تعامل و رایزنی بیشتری انجام می شد، نگرانی هایی را ایجاد کرد.

وی اضافه نمود: به همین دلیل ما در فراکسیون امید جلسه گذاشتیم و جمع بندی ما این بود که با طرح فوریتی فعلاً جلوی این اقدام گرفته گردد تا در چارچوب برنامه ششم و بودجه سنواتی اصلاحات مورد نظر تقدیم مجلس گردد و تصمیمی به نفع کشور و در راستای آن گرفته گردد.

عارف ادامه داد: فراکسیون امید پیش از این کارگروه ویژه ای را برای آنالیز افزایش احتمالی قیمت بنزین تشکیل داده بود، اگرچه ما اطلاعات دقیقی در این زمینه نداشتیم، امروز هم هیات رییسه فراکسیون با کمیته مالی و کارگروه مربوطه جلسه مشترکی را تشکیل داد و تصمیم اخیر را مورد آنالیز قرار داد.

وی از برگزاری جلسه فردا (یکشنبه) شورای مرکزی فراکسیون امید برای آنالیز افزایش قیمت بنزین اطلاع داد و گفت: طرح ما در راستای توقف این اقدام تا آنالیز کارشناسی توسط دولت و مجلس خصوصا کمیسیون های تخصصی انرژی، مالی و برنامه و بودجه است تا نهایتا اصلاح قیمت ها در بودجه سال آینده لحاظ گردد.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراکسیون امید پیگیر مطالبات مردم بوده و هست، یادآور شد: قیمت بنزین در ایران نسبت به کشورهای همسایه تفاوت بسیاری دارد و بر این اساس همه ضرورت اصلاح قیمت حامل های انرژی را قبول دارند ولی نحوه اقدام و اینکه حداقل فشار بر اقشار آسیب پذیر وارد گردد و هرکس مصرف بیشتری دارد پرداخت بیشتری هم داشته باشد باید مورد توجه قرار گیرد و در بودجه سال آینده پیش بینی گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "طرح فوریتی فراکسیون امید برای توقف افزایش قیمت بنزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح فوریتی فراکسیون امید برای توقف افزایش قیمت بنزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید