این رژیم غذایی با بیماری آلزایمر مقابله می کند

به گزارش وبلاگ کسب و کار، تحقیق جدید نشان می دهد رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب می تواند از طریق حفاظت از نورون ها در مقابل مرگ در زمان پیشرفت بیماری آلزایمر، به مقابله با این بیماری کمک کند.

این رژیم غذایی با بیماری آلزایمر مقابله می کند

به گزارش، رژیم غذایی کتوژنیک، اصطلاحی است برای رژیم غذایی حاوی میزان کم کربوهیدرات ها. طبق این رژیم غذایی توصیه می شود افراد بیشتر کالری شان را از پروتئین و چربی بدست آورند و کمتر کربوهیدرات مصرف نمایند.

در اوایل ابتلا به بیماری آلزایمر، مغز بواسطه از دست دادن نورون های بینابینی موسوم به GABAergic که مسئول حفظ سایر نورون ها از سیگنال دهی بیش از اندازه زیاد هستند، بیش از حد برانگیخته می شود.

از آنجائیکه نورون های بینابینی در مقایسه با سایر نورون ها نیاز به انرژی بیشتری دارند، در زمان مقابله با پروتئین بتاآمیلوئید بیماری آلزایمر، بیشتر در معرض مرگ قرار می گیرند.

همچنین مشخص شده است که بتاآمیلوئید با تداخل در پروتئین حفظ نماینده عملکرد های میتوکندری موسوم به SIRT 3، به میتوکندری آسیب می رساند.

در این مطالعه، محققان مشاهده کردند موش های دارای میزان پایین SIRT 3، با نرخ بیشتر مرگ و میر و افزایش مرگ نورون های بینابینی روبرو بودند.

همچنین مشاهده کردند موش های دارای میزان پایین SIRT 3 که رژیم غذایی کتوژنیک داشتند، کمتر با احتمال مرگ روبرو بودند. این رژیم غذایی موجب افزایش میزان SIRT 3 هم در موش ها شد.

به گفته محققان، افزایش میزان SIRT 3 از طریق پیروی از رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است شیوه ای برای حفاظت از نورون های بینابینی و به تاخیرانداختن فرایند پیشرفت بیماری آلزایمر باشد.

منبع:مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "این رژیم غذایی با بیماری آلزایمر مقابله می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این رژیم غذایی با بیماری آلزایمر مقابله می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید