اشتغال مجدد 13 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در سال جاری

به گزارش وبلاگ کسب و کار، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بیش از 13 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در 7 ماه اول سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند.

اشتغال مجدد 13 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در سال جاری

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ کسب و کار، کریم یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از 13 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در 7 ماه اول سالجاری اشتغال مجدد پیدا کردند.

وی در مورد پیگیری موثر برای مطالبات قانونی معوق کارگران، گفت: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است که با دریافت حق بیمه مقرر به بیمه شدگان طبق مقررات قانون بیمه بیکاری، بیکار می شوند، مقرری بیمه بیکاری ماهانه پرداخت می شود.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری مهرماه 98 نسبت به شهریور ماه 98 حدود سه در صد کاهش پیدا کرده است.

به گفته یاوری، حمایت از بنگاه های مشکل دار موجب شده تا تعداد برقراری مقرری بیمه بیکاری با فرایند کندتری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد و این امر بر میزان اخراج کمتر از بنگاه ها اثر گذار بوده است.

وی گفت: با توجه به فعالیت کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می رود با حمایت از بنگاه های مشکل دار شاهد خروج کمتر نیروی کار از بنگاه های اقتصاد می باشیم.

وی یادآور شد: طی دوره های آموزش فنی و حرفه ای، فرصت بسیار گران بهایی برای مقرری بگیران بیمه بیکاری است تا با مهارت آموزی یا تجدید مهارت یا باز آموزی مهارت یا ارتقاء تکمیل مهارت نسبت به اشتغال مجدد خود اهتمام نمایند.

به گفته یاوری، هزینه طی تمامی دوره های آموزش فنی و حرفه ای برای مقرری بگیران بیمه بیکاری رایگان است و تمام هزینه ها توسط حساب بیمه بیکاری پرداخت می شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هزارو 271 بنگاه اقتصادی مشکل دار شناسایی شده و در شرایط زرد قرار دارند. از مجموع بنگاه های مشکل دار 1126 بنگاه صنعتی، 75 بنگاه کشاورزی و 80 بنگاه خدماتی هستند.

به گفته وی، مهمترین مسائل درون سازمانی بنگاه های اقتصادی شامل کمبود نقدینگی، بدهی معوق، اختلاف بین سهامداران، سوء مدیریت و ساختار های قدیمی است.

یاوری یادآور شد: مهمترین مسائل برون سازمانی در بنگاه های مشکل دار، واردات بی رویه کالا های مشابه، عدم سهولت در تامین مواد اولیه (تحریم ها)، قاچاق کالا و مطالبات از سازمان های دولتی است.

وی افزود: کارگران در شرایط سخت در بنگاه های مشکل دار خواسته های خود را از مبادی ذی ربط و مجاری قانونی مطرح و پیگیری می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اشتغال مجدد 13 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال مجدد 13 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید