اسکن چهره شهروندان آمریکایی در فرودگاهها اجباری شد

به گزارش وبلاگ کسب و کار، وزارت امنیت داخلی آمریکا معتقد است باید علاوه بر دریافت کنندگان ویزا و مسافران، چهره شهروندان آمریکایی نیز در فرودگاه ها با فناوری شناسایی صورت اسکن شود.

اسکن چهره شهروندان آمریکایی در فرودگاهها اجباری شد

وزارت امنیت داخلی آمریکا تصمیم دارد استفاده از فناوری شناسایی صورت را برای مسافران به طور گسترده تر استفاده کند. این سازمان معتقد است علاوه بر دارندگان ویزا و افرادی که به آمریکا سفر می کنند، شهفرایندان این کشور نیز باید هنگام ورود و خروج از کشور با فناوری شناسایی صورت کنترل شوند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا ادعا می کند این فرایند به مقامات کمک می کند تروریست هایی که با مدارک سرقت شده، سفر می کنند را دستگیر کنند. طبق قوانین فعلی، شهفرایندان و ساکنان دائمی آمریکا مشمول قانون اسکن صورت در فرودگاه ها نمی شوند.

این درحالی است که برخی گروه های حامی حقوق شهفرایندی مخالف گسترش استفاده از فناوری شناسایی صورت هستند.

علاوه بر آن هنوز معین نیست فناوری شناسایی صورت در مدت زمان معین شده برای دستیابی به اهداف این وزارتخانه آماده باشد یا خیر.

قرار است تا 2021 میلادی قانون احراز هویت افراد درفرودگاه ها با کمک فناوری شناسایی صورت در 20 فرودگاه مهم آمریکا انجام شود اما توسعه این فناوری با چالش های فنی و عملیاتی مانند عدم صحت، مسائل در شبکه و کمبود نیرو روبرو شده است.

حتی اگر این فناوری تا مدت زمان معین شده، توسعه یافته و در فرودگاه ها اجرا شود هنوز معین نیست برای شناسایی کلاهبرداران معتبر باشد.

این در حالی است که روز گذشته قانونی در چین اجرایی شد که به موجب آن تمام خریداران موبایل های جدید و بسته های اینترنت موبایل باید اسکن صورت و کارت شناسایی خود را ارائه کنند.،مهر

بیشتر بخوانیم: تشدید نگرانی ها از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های امریکا

منبع: ایران آنلاین

به "اسکن چهره شهروندان آمریکایی در فرودگاهها اجباری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکن چهره شهروندان آمریکایی در فرودگاهها اجباری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید